مدیریت سایت

مدیریت سایت

کانون سنگرسازان بی سنگر

نشانی: تهران، خیابان ستارخان، خیابان شادمان، شماره 258

تلفن: 66501495-66506908(021)

پست الکترونیک: info@sangarsazan.ir

آدرس وب سایت: http://www.medianegar.ir

اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان کانون سنگرسازان بی سنگر همزمان با سالروز تشکیل جهاد سازندگی، با حضور بر مزار سردار جهادگر شهید عبدالحسین ناجیان یاد و خاطره شهدا و امام شهدا(ره) را گرامی داشته و با مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.
در این مراسم که دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، حاضران با نثار گل و قرائت فاتحه بر استواری در راه شهدا تاکید کردند.
حضور در یادمان شهدای هفتم تیر و مزار شهید آیت الله بهشتی و یاران با وفایش از دیگر بخش های این برنامه بود.
دکتر ساداتی نژاد نماینده و رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی سخنران این مراسم بود که در سخنانی به اهمیت فعالیتهای جهاد پرداخت.

پس از پایان مراسم، اعضای هیئت مدیره کانون با حضور بر مزار سردار جهادگر زنده یاد حسینعلی عظیمی با قرائت فاتحه ای یاد آن سردار رشید جهادگران را گرامی داشتند.

 

 

بیانیه تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف)، شهیدان والامقام و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ‏ای(مدظله العالی) به مناسبت چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاد سازندگی و بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی

اولین نشست مجازی هم‎اندیشی و هماهنگی برنامه های گرامیداشت 42 امین سالگرد تاسیس جهادسازندگی با فرمان تاریخی حضرت امام (ره) و هفته جهاد، روز سه شنبه 18 خردادماه 1400 با حضور نمایندگانی از کانون سنگرسازان بی سنگر مرکز و کانون استان های: یزد، مازندران، مرکزی، فارس، همدان، اصفهان و کرمانشاه برگزار شد.

کانون سنگرسازان بی سنگر با صدور پیامی سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.
در بخشی از این پیام آمده است: «مسئولیت دیگری از جانب پدر معنوی خود داشتیم که چند ماه قبل‏تر ما را «فرزندان عزیز جهادی ام» نامیده بود و می دانستیم که وظیفه انتخاب و ساخت محل خاکسپاری پدر با فرزندان است. پس دست به دست هم دادیم تا محلی در خور شان مقامش بیابیم و بسازیم و امیدواریم که در این ماموریت هم رو سفید بوده باشیم.»
متن این پیام به شرح ذیل است:

 

در مصاحبه های جداگانه ای، بعضی از دوستان و همراهان زنده یاد مهندس حسینعلی عظیمی به گفتگو در مورد شخصیت ایشان پرداخته اند.  

مشاهده ویدئو

همزمان با اولین سالگرد عروج سردار جهادگر مهندس حسینعلی عظیمی گزیده ای از یادداشت های وی با عنوان «اندیشه در میدان» منتشر شد. 

در این جزوه آمده است:

* چه کسی بـاید دیگری را امتحان کـند؟

* نـقدي بر مطالب بـيان‌شده در ميزگرد پـاياني همايش اخير مديـريت جهـادي در دانشكدة مديـريت دانـشگاه تـهران

* كجايند غواصان خط شكن ميدان اقتصاد؟


* از تجربه‌نگاري تا توليد علم بومي مديريت جهادي؛ چيستي، چرايي، چگونگي؟

* کعبه سفیانی قرن حاضر -سوغات کربلا-

* عروس آي‌اس‌آي، داماد فناوري

 

 

این جزوه را می توانید از اینجا دانلود کنید.

در برنامه زنده تلویزیونی، بیانیه گام دوم انقلاب و سردار جهادگر مهندس حاج حسینعلی عظیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

مهندس جواد فرحزادی در این برنامه به ابعاد شخصیت مهندس عظیمی پرداخته است. 

 

مشاهده ویدئو

«سردار آب» ویژه نامه یکمین سالگرد عروج سردار جهادگر مهندس حاج حسینعلی عظیمی منتشر شد.
در این ویژه نامه که به همت کانون سنگرسازان بی سنگر و اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی منتشر شد، زندگینامه، سخنرانی، مصاحبه و دستنوشته مهندس عظیمی منعکس شده است.
مصاحبه با دوستان، همرزمان و خانواده ایشان از دیگر بخش های این ویژه نامه می باشد.

 

برای مطالعه این نشریه از اینجا استفاده نمایید.

پس از آشنایی با مرحوم مهندس عظیمی از سال 86 با کانون سنگرسازان بی سنگر ارتباط دارم و از بهترین دوران عمرم است.

شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی دربارۀ «جهاد سازندگی قدیم» دل نوشته‌ای دارد که متنش حاوی مفاهیم بلند و بسیار تأثیرگذار است. در آستانۀ اولین سالگرد عروج ملکوتی شهید سلیمانی دلنوشته ای از وی درخصوص جهادگران رونمایی شد. متن این دل‌نوشته به این شرح است:

"این سنگرسازان بی‌سنگر دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، و این شیرمردان گمنامی که حضورشان در دفاع مقدس «طوفان معنویت» بود.

از «جهادی» نوشتن، یعنی تفسیر بر آیات جهاد نوشتن، بنابراین برای امثال من بسی سخت است دسترسی بر آن قله رفیعی که به بلندای آسمان است.

شیرمردان گمنامی که حضورشان طوفان معنویت بود. هرچه بر قلم فشار می‌آورم تا بتوانم او را که بر بلندای لودر و بلدوزرش بر مرگ می‌خندید و ده‌ها تانک که او را نشان گرفته بود و باران گلوله‌هایی که بر او باریدن گرفته بود ترسیم کنم، خود را عاجز و ناتوان می‌یابم.

من او را در عبور از «هور» دیدم؛ گردآلود، چون ماه مستتر در زیر ابر سفید، از باتلاق‌ها عبور کرده بود؛ نیزارها را درنوردیده بود؛ و در کنار دجله خود را به محبوبش بسیجی رسانده بود، و حجله می‌ساخت. «حجلۀ عشق» ــ «حجلۀ دفاع» ــ «حجلۀ شهادت».

فراوان او را دیدم درحالی‌که خون سرخش بر زین مرکب آهنینش ریزان بود. او را کنار پل خیبر دیدم؛ او را در اروند دیدم، درحالی‌که شط را از خون خود گلگون کرده بود. او را در مجنون دیدم؛ او را در دریاچۀ نمک دیدم، درحالی‌که دوده‌های باروت بر چهرۀ چون ماهش نشسته بود؛ او را در وسط میدان مین دیدم درحالی‌که زمین را از خون خود پر از شقایق کرده بود. او را در کوه‌های سخت و سرد کردستان در سورن دیدم.

او جلودار بود؛ آری او همیشه جلودار بود. همۀ خاکریزهای جبهه بوی او را می‌دهد، زیرا هر کیلومتر آن با خون ده‌ها جهادی احداث‌ شده است.

به کجا بنگرم تو را ببینم ای اسطورۀ جهاد و شهادت؟ همه‌جای جبهه نشان از تو دارد. و هرکجا تو بودی آنجا مقاومت را دیدم. ایثار را ملاقات کردم، و شهادت آنجا میهمان بود.

تو با «صفا» همراه بودی، و محبت «طنین» تو بود.

راستی! میدانی چرا شهدای تو همه از ناحیۀ سر به شهادت رسیدند؟ چون ایستاده‌ترین بودند.

درود بر تو ای «سنگرساز بی‌سنگر»!

ای همۀ معنای آیات جهاد! ای از شط خون عبور کرده و خرمن آتش درنوردیده! ای شهادت در آغوش‌گرفتگان و ای خاکیان خاک در هم نوردیده! تو سنگرم بودی، تو تکیه‌گاه سلاحم بودی، تو مقاومتم را تداوم بدادی، با تو من دشمن را به تمسخر گرفتم، و با حضور و کمک تو هشت سال افتخار ساخته شد.

چه بگویم که قلم عاجز و زبانم الکن است؟ بهتر است دم فروبندم و خاضعانه و خاشعانه بگویم: «السّلام علیک یا خاصّه اولیاء اللّه»"

صفحه1 از15

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.