تاریخ به امثال شما افتخار می کند

شهید سعید پورجعفری که در بین بچه های جهاد فارس به حاج سعید معروف بود درباره تدبیر شهید پورمیدانی در عملیات فتح المبین اینچنین روایت می کند: من با گروه حاج احمد پور میدانی در محور تپه سبز بودیم. بچه های لشکر 21 حمزه ارتش که تپه مشرف به سایت را تصرف کردند ما هم سریع با دستگاها و امکانات دیگر به آنجا رفتیم تا کار احداث استحکامات خط را شروع کنیم.

احمد با دقت وضعیت منطقه را بررسی کرد و گفت: «باید جاده ای تا سر تپه احداث کنیم» جاده که سر تپه رسید، فورا با لودر یک پیشانی مستحکم خاکی بزرگ زدیم نا نیروها جایی برای استقرار پشت آن را داشته باشند.

رزمندگان پشت این پیشانی با تفنگ106 و تانک، دشمن را زیر آتش گرفتند. این خود، عامل مهمی در سقوط آن جبهه شد. چند وقت بعد افسری از لشکر 21 به من گفت: می شود بگوئید که چه کسی مسئول احداث این جاده و آن پیشانی جنگی روی این تپه است؟ از سئوالی که پرسید جا خوردم که نکند اشتباهی انجام داده باشیم! ولی به حاج احمد و تصمیم او ایمان داشتم. دل به دریا زدم و حاج احمد را نشانش دادم.

یکدفعه دیدم که آن افسر با اشتیاق به سمت احمد رفت و پیشانیش را بوسید و او را در بغل گرفت و تدبیرش را تبریک گفت. با هیجان خطاب به احمد گفت: تاریخ به امثال شما افتخار می کند. با اینکه نظامی نیستی ولی کارت را خوب انجام داده ای و دقیق تر از هر کسی کارهای مهندسی منطقه را انجام داده اید.

 

 

منبع : مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جهاد کشاورزی استان فارس

 

 

اشتراک این مطلب

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.