چرا به مرخصی نمی روی؟

بعد از عملیات کربلای پنج در هفتمین روز از اردیبهشت ماه سال ۶۶ قصد داشت با توجه به اینکه کارها سبک تر شده به مرخصی برود و اولادی را که خداوند به وی اعطا کرده ببیند. عملیات نصر ۱ و ۲ آغاز شد و بلافاصله به غرب رفت و در این دو عملیات شرکت فعالی داشت و بار سنگین فرمانده گردان به عهده وی بود،وقتی همرزمانش به او می‌گویند چرا به مرخصی نمی روی؟ گفت نمی‌دانم چه موقع باید بروم.پس از آن به منطقه شیلر برای انجام کاری می رود و بعد از آنکه می‌خواهد به منزل خود تلفن بزند که حمله هوایی دشمن آغاز می‌شود.
با بمباران منطقه توسط هواپیماهای دشمن،حاج صادق خودش را به روی همرزمی که بااو بوده می اندازد و خودش را سنگر وحفاظتی برای او می‌کند تا به او آسیبی نرسد.بدن خودش آماچ ترکش‌های راکت قرار گرفته و به مقام رفیع شهادت نائل می شود.

 


مسئولیت شهید: فرمانده گردان مهندسی جهاد سازندگی استان مرکزی

تاریخ_عروج شهید:۱۳۶۶/۰۲/۰۷

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

کانون سنگر سازان بی سنگر استان مرکزی

انجام فعالیتهای فرهنگی واجتماعی

برقراری ارتباط با اعضا

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.