باید شعله‌های جهاد سازندگی را فروزان نگاه داشت

پیام رئیس سازمان تبلیغات به مناسبت سالروز جهاد سازندگی؛

پس از وقوع انقلاب اسلامی با توجه به ضرورت انجام اقدامات وسیع و سریع در راستای محرومیت‌زدایی و افزایش تولیدات کشاورزی و توسعه و عمران روستاها، با وجود فعال بودن ارگان‌های رسمی دولتی در این حوزه‌ها، نهاد جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ماه ۱۳۵۸ با فرمان حضرت امام خمینی به وجود آمد.

به همین مناسبت، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پیامی صادر کرد.متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

همه با هم جهاد سازندگی

۱- از بیست و هفتم خرداد ماه پنجاه و هشت تا امروز، به برکت خلق پدیده باشکوه و پرفتوح جهاد سازندگی، هر سیلی، ثبات آورد و هر زلزله ای، قوام افزود؛ هر خرابی، آبادی برآورد و هر چالشی، فرصت خلق کرد؛ و این همه نبود جز به حضور شما سنگربانان مهیای جهاد و سازندگی.

۲- جان کلام و جانمایه مرام و مکتب امام در طلیعه پیام تأسیس جهاد سازندگی مرقوم شده است: «ما در مشکلات باید متوسل بشویم به ملت.» توسل به ملت، برآمده از اندیشه فخیم و قویم مردم سالاری دینی است. در این اندیشه، مردم، نه فقط در رأی و انتخاب و مشارکت سیاسی، بلکه در همه امور و شئون جمهوری اسلامی، از جمله ساختن و سازندگی، محور و میدان‏‌دار هستند.

۳-جهاد سازندگی، به مصداق «کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم» به زبان اقدام و عمل و خدمت، از پیشتازان تبیّن این حقیقت در جامعه بوده که انقلاب اسلامی، حقاً به مردم خود، مومن است و دست و بازوی آنان را در همه میدان ها، قدرت برتر برای حل مشکلات و گذر از عرصات، می داند.

۴-امروز نیز بر همان قاعده مستمر در مسیر انقلاب، باید شعله های جهاد سازندگی را فروزان نگاه داشت و فرصت هایی نو به نو برای پیوستن اقشار مختلف و آحاد متنوع مردم به این سیل راه گشا و خیل گره گشا ایجاد کرد.

۵- بایسته و شایسته است همه آنان که توفیق مجاهدت در عرصه سازندگی ایران و خدمت به اهل ایمان را دارند، همواره شکرگزار این توفیق باشند و بشارت امام راحل در پیام تاسیس جهاد سازندگی را هماره پیش چشم دارند که «شاید هیچ عبادتی بالاتر از این عبادت نباشد.»

۶- سالروز تاسیس جهاد سازندگی را به همه مجاهدان عرصه جهاد سازندگی خصوصاً پیشکسوتان راه جهاد که این مسیر پربهجت را گشودند، تبریک می گویم و توفیق دستیابی به فرصت ها و ایده ها و دسترسی به اراده ها و همت هایی بسیار فراتر از آنچه تاکنون بدان موفق بوده اند، آرزومندم.

آخرین اصلاح در تاریخ 29/03/1402

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.