مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر: کانون عمود خیمه بچه های جنگ است و هیچ جای دیگری نمی تواند این ادعا را داشته باشد

مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر در سی و سومین جلسه فصلی شورای هماهنگی کانون های استان ها و شهرستان های ویژه ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: یکی از درخواست های همیشگی کانون ها سهام گردانی شرکت های ایثارگری به ویژه شرکت تلاشگران اقتصاد پایدار بود و برای آن دو استدلال هم داشتید. یکی اینکه آینده این شرکت ها در دست ایثارگران باشد و بایستی از این سرمایه عظیم صیانت کنیم. تا زمانی که فرماندهان عزیز سکاندار این شرکت ها هستند ما قدری خیالمان راحت است اما بایستی برای آینده برنامه ریزی کنیم. کانون عمود خیمه بچه های جنگ است و هیچ جای دیگری نمی تواند این ادعا را داشته باشد. چرا که حدود 800 فرمانده جنگ هیات امنای کانون هستند. با پیگیری های زیادی که انجام شد و با همراهی خوب آقای شمایلی، نهایتا به این نتیجه رسیدیم که کانون سنگرسازان بی سنگر با اخذ وکالت از سهامداران، بر مدیریت شرکت نظارت کند و از این سرمایه صیانت کند.
محمد صدوری با بیان اینکه هر فرد نمی تواند بیش از یک درصد آرا را نمایندگی کند تصریح کرد: این تصمیم برای این گرفته شده که خرد جمعی بر این شرکت حاکم باشد. اما لازمه آن این است که کانون ها نسبت به اخذ وکالت ها اهتمام جدی داشته باشند. این از وظایف ذاتی کانون ها است. قطعا ما نگاه مالی به این موضوع نداریم ولی خب می تواند در برخی از هزینه های کانون ها هم کمک کند.
وی تصریح کرد: ما در جلسه قبلی نمایندگی 3 درصد سهام را داشتیم ولی بحمدالله الان حدود 9 درصد نمایندگی داریم و از کانون های سراسر کشور می خواهیم با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند تا به نتایج بهتری برسیم. البته لازم است بگویم که زمان زیادی هم برای این کار نداریم و بایستی سریعتر به سرانجام برسانیم.
مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر در بخش دیگری از سخنان خود در مورد صدور کارت ایثار برای ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی افزود: پس از پیگیری های مکرر از وزیر محترم و معاون ایشان، این موضوع در دستور کار جدی وزارت جهاد قرار گرفته است. ما بیش از 540هزار اعزام به جبهه های جنگ داشتیم ولی پرونده های آنها دیگر در دست ما نیست. الان هم دغدغه مسئولین وزارت جهاد کشاورزی هم صدور کارت ایثار است .
صدوری با بیان اینکه ما برای این موضوع اعلام آمادگی کردیم و با استقبال مسئولین وزارت جهاد کشاورزی هم مواجه شده است گفت: ما در حال بحث های کارشناسی برای این موضوع هستیم و تاکنون پیشرفت های خوبی هم داشته ایم. خداوند شاهد است که ما صرفا برای حل این معضل وارد شده ایم و هیچ نگاه اقتصادی به این موضوع نداریم. از شما هم خواهش می کنم تا آمادگی لازم برای این کار را برای خود ایجاد کنید.
وی در پایان بیان کرد: همانطور که در بحث سهامدار شدن افراد با تمام نیرو وارد شدید، در این موضوع هم تلاش کنید تا ان شاء الله نتایج آن نصیب ایثارگرانی شود که روزی با دعوت و فرماندهی خود شما وارد دفاع مقدس شدند . به امید خدا اگر این موضوع در دستور کار اصلی کانون ها قرار گرفت، جلسات آموزشی لازم را برگزار خواهیم کرد ولی مجددا درخواست می کنم آمادگی انجام این کار را در کانون ها به وجود آوردید.

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.