آثار مکتوب

 

 از همه عواملی که درگیر جنگ بودند، از رأس تا پایین را در نظر بگیریم، هیچ قشری به اندازه کمپرسی های مردمی ایثارگری نکرده اند و (متاسفانه)،امروز هیچ اسمی هم  از آن ها نیست . ولی این بنده های خدا ،یک کمپرسی را که هست و نیست زندگی شان بود،آورده بودند و ما هر چه قدر وزن و ایثارگری یا وزن مایه گذاشتن را در جنگ حساب کنیم و امتیاز بدهیم،به وزن و امتیاز کمپرسی های مردمی نمی رسد.(قسمتی از کتاب )

سال هاست که آتش جنگ خاموش شده و دیگر از غرش توپ ها و تانک ها خبری نیست. آنچه باقی مانده، خاطراتی است که از سینه مردان میدان نبرد می جوشد و به دنبال گوش ها و چشم های انسان های تشنه ی حقیقت می گردد. بر سطر سطر کتاب ها جاری می شود تا تشنگی قلب های مشتاق را سیراب کند.

کتاب جاده های بهشتی، داستان یک فرمانده دفاع مقدس نیست. دفتر ناگفته های بسیاری از حماسه سازان دفاع مقدس و نقل فداکاری های مردان غیرتمندی است که جاده های خاکی را تا دل خاکریزهای دشمن و تا بلندای آسمان به پیش بردند و در دفاع از خاک، ناموس، دین و شرف از بذل جان خویش دریغ نکردند.

این کتاب، حاصل ساعت ها مصاحبه با سرتیپ جهادگرحاج احمد پیری است که توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان تهیه و چاپ گردیده و  تدوین این اثر توسط سنگرساز بی سنگر آقای مهندس فرزاد بیات موحد صورت پذیرفته است که در سوم خرداد ۹۵  همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر رونمایی گردید.(قسمتی از مقدمه ی کتاب)

عنوان و نام پدیدآور: جاده های بهشتی؛خاطرات احمد پیری/تدوین: فرزاد بیات موحد

نام ویراستار: علی علی زاده اصل

امور هنری: مهدی امیر اصلان پور

چاپ: سبحان/ ناشر: هدی

تعداد صفحات: 324 ص.

نوبت و سال چاپ: اول 1395.

شمارگان: 1000 نسخه.

فهرست : مقدمه / فصل اول : روستا / فصل دوم : با انقلاب / فصل سوم : در جهاد سازندگی / فصل چهارم : قدم اول در جبهه / فصل پنجم : تجربه ی بسیجی / فصل ششم : در کردستان / فصل هفتم : فتح المبین / فصل هشتم : برق رسانی به طارم / فصل نهم : حج مقبول / فصل دهم : جاده سیدالشهدا /فصل یازدهم : آموزش سربازی / فصل دوازدهم : در بدر / فصل سیزدهم : یک گردان رسمی / فصل چهاردهم : در پایگاه سقز / فصل پانزدهم : در کربلای شلمچه / فصل شانزدهم : در جبهه ی شمال غرب / فصل هفدهم : تپه ی جهاد / فصل هیجدهم : در شهر ماووت / فصل نوزدهم :بر قله ی دوپازا / فصل بیستم : بر بالای گرده رش / فصل بیست و یکم: عروج شهدا / فصل بیست و دوم : بیت المقدس ها / فصل بیست و سوم : یادگاری / فصل بیست و چهارم : آخرین دژ / فصل بیست و پنجم : آخرین خاکریز / منابع / فهرست اعلام / اسناد

شماره کتابشناسی ملی : 3821533

 

 

با خود گفتم:« ای داد و بیداد! احمد تکه تکه شد!» سرم را به آهستگی و با ترس و هراس بالا آوردم! هر چه که با ناامیدی به اطراف نگاه کردم، در آن تاریکی مطلق، هیچ چیز را ندیدم جز ابر سیاهی از گرد و خاک و غبار. برای آن که دشمن متوجه نشود که دقیقاً اطراف ما را زده، فقط با گاز بولدوزر کار می کردم تا نفهمند که متوقف شده ام.

مانده و درمانده با چشمانم مدام تاریکی را می کاویدم تا بلکه ردی از احمد پیدا کنم که ناگهان یک قرص شب نما کمی دورتر، شروع به حرکت کرد و در حالی که با قدرت و اقتدار مرا صدا می زد و "اینانلو" و "اینانلو" می گفت، مرا به جلو فرا خواند. جان دوباره ای گرفتم و بیل بولدوزر را بر زمین گذاشتم و دستگاه را با قدرت هر چه تمام تر به جلو هدایت کردم.

 

 

عنوان و نام پدیدآور: مرد میدان: زندگی و خاطرات سردار شهبد احمد پورمیدانی/ به کوشش مهدی منزوی.

نام ویراستار: حمید اکبرپور

نام طراح جلد: مصطفی رستمی.

صفحه آرا: اطلس دهقانی.

محل نشر: شیراز: فرهنگستان ادب، 1398.

تعداد صفحات: 176 ص.

نوبت و سال چاپ: اول 1398.

شمارگان: 1000 نسخه.

فهرست مطالب: (مقدمه ص 7/ دو رکعت نماز عشق ص 11/  لباس سپيد 13/ مهمان عزيز 17/ فرزند كربلا 21/  دنياي متفاوت 23/ مرد كار  27/ معلم كوچك 29/ تكه اي از آسمان  31/ ورود به ايران 33/ زندگي در كرمانشاه 35/ سرباز اسلام 39/ جوانمرد كوچك 43/ قوت قلب 45/ طبل تو خالي  49/ وقتي كه جنگ شروع شد  51/ سربازي واقعي 53/ دست حق به همراهت55/ گام اول 59/ بگو مگو 61/ چه كسي مسئول است؟ 63/ فرشته نجات 67/  تا پای جان 69/ مديريت بحران 71/ با دست خالي 1
75/ با دست خالي 2  77/ كجاي كاريم؟ 79/ شيشه ي مربا 83/ سكوي تانك 85 / از جان گذشته 91/ فريب دشمن 93/ فرمانده ی نمونه 97/ محكم اما لرزان 101/ قرص شب نما 103/ راه گشا 107/ برخورد نيكو 109/ ممنونم ولي 111/ آب خنك 113/ پياده تا بهشت 115/ مناجات شبانه 117/ پر عاطفه اما سرسخت 135/ و ...)
شماره کتابشناسی ملی: 5584054

قیمت: 22000 تومان

 

 

تلفن سفارشات: 07132172226

کانون سنگرسازان بی سنگر فارس

 

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.sangarsazan.ir/koliat#sigProIde3a9188c62

سنگرسازان بي سنگر: عملكرد گردان مهندسي رزمي 40 امام حسين (ع) پشتيباني جنگ جهاد سازندگي استان سمنان شهرستان شاهرود در هشت سال دفاع مقدس

عنوان:  اهالي خاكريز: جهاد سازندگي شاهرود در دفاع مقدس

گرداورنده: زهرا شاهيني

ناشر: امينان

تعداد صفحه : 320 مصور (بخش رنگي )

قطع : وزيري

تاريخ نشر:1394  

نوبت چاپ: 1

محل نشر: تهران

شمارگان : 1100

 معرفي كوتاه :كتاب حاضر , به بيان و تشريح عملكرد و فعاليت هاي (گردان مهندسي رزمي 40 امام حسين (ع) پشتيباني جنگ جهاد سازندگي استان سمنان شهرستان شاهرود) در هشت سال دفاع مقدس مي پردازد. مجموعه <<مهندسي رزمي و پشتيباني جنگ جهاد سازندگي استان سمنان >>از جمله مجموعه هاي مطرح , به نام و كارامد سطح كشور , در جبهه هاي جنوب ,غرب و شمال غرب ,حضور گسترده ,فعال و موثر داشته است . گردان<<مهندسي رزمي 40 امام حسين (ع) >> شهرستان شاهرود در طول دفاع مقدس , يكي از گردان هاي آن مجموعه است .

 

فهرست مطالب

- تشكيل جهاد سازندگي شاهرود

- نحوه شكل گيري پشتيباني جنگ جهاد شهرستان شاهرود

- جمع آوري كمك هاي مردمي و اعزام نيروهاي متخصص مردمي و اداري

- حضور جهاد گران در عرصه هاي نبرد با عنوان نيروي رزمي

- حضور جهادگران شهرستان در كنار جهادگران استان و مناطق جنگي جنوب در عمليات هاي فتح المبين -رمضان - بيت المقدس و والفجر ونيز در ستاد بازسازي استان سمنان همزمان با دفاع مقدس

- حضور نيروهاي جهاد شهرستان در منطقه غرب (ملك شاهي )

- حضور گردان در مناطق عملياتي شمال غرب در پاكسازي محورهاي عملياتي مهاباد بوكان - مهاباد سردشت - مهاباد پسوه و ديگر عمليات منطقه ونيز عمليات برون مرزي كربلاي چهار -والفجر دو و قادر

- حضور گردان در مناطق عملياتي جنوب در عمليات خيبر - بدر- والفجر هشت - كربلاي پنج

- حضور گردان در مناطق عمليات قادر (اشنويه ) و همكاري با قرارگاه رمضان و احداث بزرگراه سيدالشهدا (در عمق خاك عراق)

- احداث جاده هاي  مرزي  شمال غرب با تركيه (در منطقه سرو - زيوه

نمونه از كاركرد گردان در مناطق جنگي در قالب تصاوير

 

به نظر من ما پنجاه سال ديگر هم بايستي درباره ي دفاع مقدس بنويسيم بگوييم توصيف كنيم تشريح كنيم انواع و اقسام هنرها را به خدمت بگيريم براي اينكه اين حادثه عظيم را تبيين كنيم .

                                                                                                   **************

گرامي و بلند باد ياد جوانان عزيزي كه در پناه سنگر استوار عشق و ايمان در جبهه هاي دفاع مقدس افتخار لقب <<سنگر سازان بي سنگر>>را بدست آوردند و جان شيرين و جواني زيبا را تقديم اسلام و مسلمين كردند .                                                          

                                                                                                                                                 مقام معظم رهبري (مدظله العالي )

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.sangarsazan.ir/koliat#sigProId30f16ef5a1

 

گردآورنده: رضا وطنی
ناشر: امینان
تعداد صفحه: 328
قطع: وزيري
تاریخ نشر: 94/03/24
نوبت چاپ: 1
محل نشر: تهران
شمارگان: 1100

معرفی کوتاه: کتاب حاضر، به بيان و تشريح عملکرد و فعاليت‌هاي «گردان مهندسي رزمي 15 ولي‌عصر پشتيباني جنگ جهاد سازندگي استان سمنان» در هشت سال دفاع مقدس مي‌پردازد. مجموعه «مهندسي رزمي و پشتيباني جنگ جهاد سازندگي استان سمنان» ازجمله مجموعه‌هاي مطرح، به نام و کارآمد سطح کشور، در جبهه‌هاي جنوب، غرب و شمال غرب، حضور گسترده، فعال و مؤثر داشته است. گردان «مهندسي رزمي 15 ولي‌عصر پشتيباني جنگ» شهرستان‌هاي سمنان و گرمسار در طول دفاع مقدس، يکي از گردان‌هاي آن مجموعه است.

منبع : خانه کتاب

گل های باغ جهاد: خاطرات شهدای سنگرساز بی سنگر جهاد سازندگی خراسان

گردآورنده: عیسی سلمانی لطف آبادی
گردآورنده: محمد جلالی شم آبادی
ويراستار: پروانه افسری پور
ناشر: سلمان
تعداد صفحه: 180
قطع: رقعي
نوع جلد: شومیز
تاریخ نشر: 90/03/23
نوبت چاپ: 1
محل نشر: تهران
شمارگان: 3000

معرفی کوتاه:
کتاب حاضر جلد چهاردهم از مجموعة «روايتگران سنگرساز» است که در آن به بازنويسي تعدادي از خاطرات شهداي جهاد سازندگي خراسان در هشت سال جنگ تحميلي عراق عليه ايران پرداخته است. در اين خاطرات رشادت‌ها، ايثار و مردانگي مردانِ مردِ دفاع مقدس ورق خورده است. شايان ذكر است که براي هر خاطره عنواني در نظر گرفته شده و نيز در ابتداي هر خاطره تصوير شهيد و نام راوي آورده شده است.

 

منبع : خانه کتاب

ناشر: مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران (شهرداری تهران)
تعداد صفحه: 256
قطع: وزيري
نوع جلد: شومیز
تاریخ نشر: 95/04/28
نوبت چاپ: 1
محل نشر: تهران
شمارگان: 1000
رده دیویی: 354.550655
زبان کتاب: فارسي

منبع : خانه کتاب

ناشر: زاینده رود
تعداد صفحه: 184
قطع: وزيري
نوع جلد: شومیز
تاریخ نشر: 95/02/14
نوبت چاپ: 1
محل نشر: اصفهان
شمارگان: 1000
رده دیویی: 955.084309
زبان کتاب: فارسي
معرفی کوتاه:

منبع : خانه کتاب

ناشر: زاینده رود
تعداد صفحه: 234
قطع: وزيري
نوع جلد: شومیز
تاریخ نشر: 95/02/05
نوبت چاپ: 1
محل نشر: اصفهان
شمارگان: 1000
رده دیویی: 955.084309
زبان کتاب: فارسي

معرفی کوتاه: 
جهاد سازندگي همراه با مردم و در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ارتش جمهوري اسلامي ايران از اولين روزهاي هجوم عراق به خاک ميهن ميهن اسلامي، از آب و خاک و حيثيت اسلامي ايران دفاع کرد. امروز شايد براي نسل فردا نيز اين سؤال مطرح شود که جهاد سازندگي در امر دفاع چه فعاليتي را به عهده داشت و چه کارهايي را انجام داد. در اين جلد از سري سنگرسازان بي‌سنگر، فعاليت جهاد استان اصفهان از پنجم مهرماه سال 1359 تا پنجم مهرماه سال 1360 مورد بررسي قرار گرفته است.

منبع : خانه کتاب
صفحه1 از2

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.