معاون رئیس جمهور: جهادگران به لحاظ اجتماعی معتبر بودند

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر ضمن خیر مقدم به جهادگران و نقش آنها در خدمت‌رسانی به ایثارگران، گفت: در اوایل پیروزی انقلاب نقش جهادسازندگی از چند زاویه بی‌بدیل بوده است. جهادگران قدرت رهبری و سازماندهی داشتند و این بی‌نظیر است که ما افرادی با قدرت رهبری و  سازمان‌دهی داشته باشیم.  
معاون رئیس جمهور افزود: جهادگران به لحاظ اجتماعی معتبر بودند و دارای سرمایه‌اجتماعی و سلبریتی‌های زمان بودند. جهادگران همچنین توان رهبری اجتماعی داشتند. همانند مدل مردمی‌سازی جهادسازندگی که مقام معظم رهبری آن را توفیق بزرگی می‌دانند و تجربه ثابت شده‌ای مثل جهادسازندگی توفیق بزرگی برای کشور است، بزرگترین کار این است که پیشکسوتان جهاد باید این مدل را به جامعه و حاکمیت عرضه کنند.  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان‌کرد: جهادسازندگی سرمایه هنگفتی بود که باید قدر آن دانسته شود و ساختارهای داوطلبانه مثل جهادسازندگی باید باقی بماند. جهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران باید احیا شود زیرا ما نیاز اساسی برای توسعه مردمی‌سازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم.  
دکتر قاضی‌زاده هاشمی افزود: مدل کار ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران به شکل استانی است و امور رسیدگی به ایثارگران و موضوعات فرهنگی باید از طریق استان‌ها انجام شود. ۵۷۰ شهید داریم که در دوران اسارت به شهادت رسیدند و یک کار بزرگ فرهنگی بنیاد برگزاری کنگره شهدای غریب در اسارت است.  
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشکل‌ها واگذار می‌شود، گفت: یک درصد بودجه دستگاه‌ها برای کارهای فرهنگی است. ما مجلات شاهد را داریم که می‌توان ویژه‌نامه شهدای جهادگر در آن منتشر شود. حدود ۷۰ هزار خاطره به ویژه از والدین شهدا ثبت شده است. برای ساخت فیلم سینمایی اگر فیلم‌نامه خوب باشد تا ۳۰ درصد هزینه فیلم را بنیاد می‌دهد. در دو سال گذشته ۱۱ فیلم‌سینمایی با حمایت بنیاد ساخته شده است.

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.