راه سازی در دل کوه

براي ساخت جاده در شرایط سخت، به یقین مردان سخت با اراده اي آهنین و الهي نیاز اس ت.عمده ي فعالیت هاي جاده سازي در مناطق غرب و در دل کوهستان بود.
جهاد سازندگي در طول جنگ بیش از هفت هزار کیلومتر جاده ساخت و گاه این کار آن قدر با کیفیت انجام مي شد که بعد از جنگ آن جاده‏ها هنوز هم مورد استفاده مردم قرار می گیرد. خیلي از شبكه راه هاي فعلي روستاهاي غرب کشور، از این دست جاده هاست.

اشتراک این مطلب

نظرات2

 • لینک نظر علي اصغر كريمي

  علي اصغر كريمي

  05/02/1400

  سلام
  شيوه جهادي در كارهاي عمراني و راهسازي بايد تدوين شود .
  با اين شيوه مي توان كشور را از محروميت نجات داد. ان شاءالله

 • لینک نظر علي اصغر كريمي

  علي اصغر كريمي

  05/02/1400

  سلام
  شيوه جهادي در كارهاي عمراني و راهسازي بايد تدوين شود .
  با اين شيوه مي توان كشور را از محروميت نجات داد. ان شاءالله

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.