گزارش جلسه قرآنی کانون سنگر سازان کاشان به نام و یاد جهادگر شهید ماشاا... سقا حضرتی / سه شنبه 7 / 4 /1401

سه شنبه  قرآنی کانون سنگر سازان کاشان مورخ هفتم تیرماه 1401   مصادف با سالگرد شهادت جهادگر شهید ماشاا... سقا حضرتی بعد از نماز مغرب وعشا در نمازخانه جهاد کشاورزی برگزار شد  .

این جلسه  قرآنی با حضور همرزمان و تنی چند از نزدیکان آن  شهید گرامی ، با تلاوت آیاتی ازکلام  الهی آغاز گردیده و با توضیح و تفسیر آیات صفحه 375 ( سوره حشر )توسط استاد سادات الحسینی ادامه یافت  و آقایان سقا حضرتی و کیخا ضمن ذکر خاطراتی از شهید گرانقدر سقاحضرتی ، با  قرائت زندگینامه این شهید عزیز و با تاکید بر جمله ای قابل تامل  در وصیت نامه ایشان بدین مضمون پرداختند که " ما در جنگ برای یک لحظه هم نادم و پشیمان از عملکرد خود نیستیم . "

جهادگر شهید ماشاا... سقا حضرتی در سال 1316 در شهرستان کاشان چشم به جهان گشوده و در همان اوائل  نوجوانی در یکی از کارخانجات این شهرستان شروع به کار  نمود و با حضور فعالانه خود در راهپیمایی علیه رژیم پهلوی ، و حتی در یکی از این تظاهراتهای ضد رژیم، اتومبیلش توسط نیروهای گارد شاهنشاهی به آتش کشیده شد و  تا پیروزی انقلاب   در گیریهایی متعددی  از این نمونه را  تجربه نمود و پس از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی ،چندین بار درمناطق جنگی حضور یافته و به وظیفه خود دردفاع از ملت و میهن عمل نمود و با حضور در جمع جهادگران جهاد سازندگی کاشان در مناطق جنگی در یکی از شبهای ماه مبارک رمضان در منطقه کوشک ،در تاریخ دهم تیرماه 1361 ،در اثر اصابت ترکش خمپاره،به مولایش امیرمومنان  علی بن ابی طالب اقتدا نمود و رستگاری شهادت را به تن و جان خرید و به سوی حضرت پروردگار  پرگشود .

 

 

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.