رییس هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر: مرحوم مهندس عظیمی تلاش کرد، همانگونه که معتقد بود عمل کند که این کار بسیار سختی است

رییس هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر ضمن خیر مقدم به حاضرین در سی امین جلسه فصلی شورای هماهنگی کانون سنگرسازان بی سنگر استان ها و شهرستان های ویژه گفت: امیدواریم که با حساسیت بیشتر و اظهار نظر فعالانه تر بتوانیم راه اصیل شهدای گرانقدر، ایثارگران عزیز و دوستانی که زحمت کشیدند در این راه ادامه دهیم.

در این جلسه که روز پنجشنبه 22 خرداد 99 در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، محمدحسین صفرپور طاهر با یادی از سردار جهادگر حسینعلی عظیمی افزود: یک جمله که می شود واقعا در مورد ایشان بیان کرد این است که مردی بود که آنچه به لحاظ اعتقادی دست پیدا کرد، تقریبا تلاش کرد، همانگونه که معتقد بود عمل کند که این کار بسیار سختی است و کار هر کسی هم نیست.

وی تصریح کرد: معمولا انسان ها سعی می کنند سنجیده صحبت کنند ولی در موضع عمل سنجیده عمل کردن کار بسیار سختی است. مهندس عظیمی مرد معتقد راستین و صدیق به راه شهدا و عامل به آنچه که تشخیص می داد، بود.

صفرپور طاهر افزود: ایشان الگو آفرین بود که برخی از آن در کتاب رسم جهاد منعکس شده است. مرحوم عظیمی در این کتاب تقریبا روحیه جهادی در ابتدای تاسیس نهاد انقلابی جهاد سازندگی را به زبان ساده تبیین کرد. در همین کتاب ذکر شده است که ایشان وقتی مسئولیت استانداری هرمزگان را بر عهده داشت، 2 روز پیاده روی داشت تا به بشاگرد که آن روزها شناخته شده نبود برسد.

رییس هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر با اشاره به تواضع زنده یاد مهندس عظیمی تصریح کرد: برای داشتن تواضع بایستی در تمام لحظات بر نفسانیات خود غالب بود تا بتوان این خصوصیات را بدست آورد.

صفرپورطاهر با اشاره به شعر عاشق آن نیست که هر دم طلب یار کند، عاشق آن است که دل را حرم یار کند افزود: مرحوم مهندس عظیمی مصداق واقعی این شعر بود. در یک جمله زیبایی ماندلا می گوید که برای رسیدن به اهداف آزادی لازم نیست که آسمان و زمین را بخرید، تنها خودتان را نفروشید که در رفتار آقای عظیمی می توان این جمله را به خوبی دریافت.

وی تاکید کرد: در این دوره هیئت مدیره دوستان بسیار فعالانه، به موقع و بدون غیبت در جلسات حضور داشتند و با حساسیت جدی موارد را دنبال کردند.

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.