پیام وزیر جهاد کشاورزی به آیین بزرگداشت سردار جهادگر شهید حاج عباس پورش همدانی

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با ارسال پیامی به آیین بزرگداشت سردار جهادگر شهید حاج عباس پورش همدانی یاد و خاطره شهدای جهادگر را گرامی داشت. 

متن این پیام که توسط دکتر حجت ترشیزی فرزند شهید و معاون اداره کل امور ایثارگران وزارت جهادکشاورزی قرائت شد بدین شرح است:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین
در مکتب اسلام، دری از درهای بهشت به نام «جهاد» مزیّن است و از این منظر، سعادت انسانها و رسیدن به اوج کمال، در پرتو چنین حیاتی توصیف گردیده که توفیق آن شامل بندگان خالص و آفریدگان مخلص او می‌شود.
در عصر حاضر، مردمانی از جنس نور، شور و شعور، جان خویش را در طَبَق اخلاص گرفتند و اوج بندگی و نهایت ایمان را معنا و مفهوم دیگری بخشیدند.
آنها با ایمانی عاشقانه و مجاهدتی مخلصانه، توان نظامی و عملیاتی ابرقدرتهای شرق و غرب را به چالش کشیده و در دوران ۸ سال دفاع مقدس، استقامت، شهامت و رشادت نسل «سلمان فارسی» را به همه جهانیان به اثبات رساندند.
جهادسازندگی به عنوان یکی از ارکان سه‌گانه دفاع مقدس، نقشی محوری و بی بدیل در نصرت و ظفر رزمندگان اسلام داشت و پیشتازی در عرصه مهندسی رزمی و مدیریت پشتیبانی جبهه‌ها خوش درخشید و جهادگران مفتخر به تعبیر زیبای «سنگرساز بی‌سنگر» از سوی معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) گردیدند.
سردار رشید اسلام، جهادگر شهید حاج عباس پورش همدانی (فرمانده پشتیبانی و مهندسی رزمی جنگ جهاد سازندگی استان همدان) نیز یکی از هزاران جهادگری بود که ایثار و حماسه‌آفرینی‌هایش، برگ زرینی در دفتر سراسر افتخار ملت شریف ایران ثبت به رسانیده است.
وظیفه امروز ما، پاسداشت مقام شامخ آن راست قامتان جاودانه تاریخ، تبیین مجاهدتهای آنها برای نسل نو و بهره‌گیری از سیره عملی آنها در زندگی روزمره شخصی و کاری است. سیره‌ای که آنان را از خاک به افلاک برد تا بر خوانِ کَرم الهی، همنشین پیشوایان دین و آیین ما باشد.
اینجانب ضمن ادای احترام به مقام والای این شهید عزیز، یاد و خاطره مجاهدتهای ۳۳۹۶ شهید والامقام جهادگر را نیز گرامی ‌داشته و امیدوارم همه خدمتگزاران کشور را در راه پاسداری از خون شهدا و نیل به اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق و پیروز و سربلند بگرداند.
 
سید جواد ساداتی نژاد
وزیر جهاد کشاورزی»

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.