پیام سرلشکر باقری به مناسبت سالروز تاسیس "جهاد سازندگی"

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت سالروز تاسیس "جهاد سازندگی" پیامی صادر کرد که به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

27 خردادماه، سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس "جهاد سازندگی" که یادآور مجاهدت‌های "سنگرسازان بی‌سنگر" در سال‌های افتخارآمیز دفاع مقدس است را به پیشکسوتان و یکایک جهادگران جهاد سازندگی تبریک و تهنیت می‌گویم.

حافظه تاریخی ملت ایران به‌ویژه اقشار محروم گواهی می‌دهد نهاد مقدس جهاد سازندگی با جوشش از بطن انقلاب اسلامی از همان روزهای نخستین استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پای به عرصه‌های خدمت و پاسخ به نیازهای آنی و حیاتی مردم به ویژه در مناطق دور افتاده گذاشت و بسترها و بنیان‌های رشد و سازندگی روستاها و زندگی توام با عزت، رفاه و آرامش آنان که از تحقیر و عقب ماندگی دوران ستم‌شاهی رنج می‌بردند را فراهم آورد.

جهادگران گمنام و بی‌نشان با خدمت بی‌منت خود در میدان‌های محرومیت‌زدایی و بهبود وضع زندگی روستاها و مناطق عشایری با توسعه کشاورزی، دامداری و صنایع روستایی به‌تدریج ابعاد گسترده ویرانی‌ها و محرومیت‌های بر جای مانده از دوران حاکمیت رژیم پهلوی را جبران و با جلب رضایتمندی آنان لبخند را بر سیمای روستاییان عزیز نشاند.

جهاد سازندگی با همت جهادی و انقلابی خالصانه و صادقانه خود بذر انقلاب را در دل محروم‌ترین و مستضعف‌ترین قشر جامعه یعنی روستاییان عزیز کاشت و باور امام عظیم‌الشأن راحل به توانایی ملت برای دستیابی به خودکفایی و طی کردن پله‌های پیشرفت و ترقی را به حقیقت بزرگ و انکارناپذیر عصر تبدیل کرد.

یاد و نام حماسه سازی‌های ماندگار و افتخارآمیز تاریخی و الهام بخش شهیدان جهاد سازندگی را گرامی می‌داریم و از خدای قادر متعال برای آحاد پیشکسوتان و یادگاران این نهاد مقدس و مبارک صحت، سلامتی، عزت، سربلندی و توفیق ادامه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فریضه جهاد و خدمت رسانی در "میدان سازندگی، آبادانی و پیشرفت کشور" را مسئلت می‌جویم.

اشتراک این مطلب

نوشتن یک دیدگاه

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز و فیلد های ستاره دار را پر کرده باشید. کد HTML مجاز نمیباشد.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.