انتشار کتاب «آقا صادق»

«آقا صادق» منتشر شد| جهادگری که می‌خواست «گمنام» بجنگد و بمیرد.

♦️صادق از دوران کودکی به گروه مخالفان رژيم شاهنشاهي پيوست. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، برای محروميت‌زدايی از سيستان و بلوچستان راهی آن دیار شد. اسفند سال 1360 در قالب گروه جهاد سازندگی شيراز به آبادان رفت تا آن طور که در وصیت‌نامه‌اش گفته «در دريای بيکران ایثار، گمنام بجنگد و گمنام بمیرد».

♦️علی‌رغم حضور کوتاهش در واحد مهندسی‌رزمی جهاد به دلیل لياقت و توانايی‌هايش، فرمانده مقر پشتيبانی جهاد سازندگی شد.
فرمانده‌ای که مانند بسيجی معمولی لباس می‌پوشيد، رفتار می‌کرد، بيل و کلنگ و فرقون دست مي‌گرفت و نگهبانی می‌داد. تا اينکه در 23 مهر سال 1364 پس از ساختن سکوی تانک زیر دید و تیر مستقیم دشمن، بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

در مطلب پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «انتظار داشتم بگوید که پول موتور را از جیبش به ستاد داده ولی چیزی نگفت. فکر می‌کرد که من هم مثل بقیه از ماجرای برگرداندن پول موتور به ستاد خبر ندارم. «صبوری» داستان را برایم تعریف کرده بود و گفته بود به هیچ­کس نگو، چون اگر صادق بفهمد به بچه‌­ها گفته‌­ام از دستم ناراحت می‌­شود. شهریور که تَب‏وتاب عملیات رمضان خوابیده بود، بعد از گذشت هفت­ ماه از حضورش در جبهه، به زور راضی‌­اش کردیم که برای اولین بار به مرخصی برود. وقتی با صبوری برای گرفتن برگ مرخصی به ستادمان در آبادان رفته بودند، آقای جزایری ده‏ هزار تومان پول به او می‌­دهد و او هم کل آن مبلغ را بابت پول موتور دزدیده شده، به آقای جزایری برمی‌­گرداند و با جیب خالی به مرخصی می‌­رود. صبوری می‌­گفت: "حتی پول کرایه ماشین ­اش تا فیروزآباد را هم نداشت."»

«آقا صادق»، کتابی است شامل شرح زندگی شهید گرانقدر سیدمحمدصادق دشتی به سبک خاطره نگاری، به قلم محمدرضا حسینی، که توسط کانون سنگر سازان بی سنگر فارس و با همکاری دفتر تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

➕سفارش کتاب:

basalam.com/raheyar
b2n.ir/raheyar

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

کانون سنگرسازان بی سنگر فارس

شماره های تماس:

071-3212226

09178578409

نمابر کانون سنگرسازان بی سنگر فارس:

071-32251698

نمابر سازمان جهاد کشاورزی استان فارس:

071-32293572

آدرس:

شیراز- ابتدای خیابان ارم- سازمان جهاد کشاورزی فارس- اتاق 113- کانون سنگرسازان بی سنگر فارس

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.